Çırpıcı Veliefendi Yolu, Merter – Osmanbey No: 49 Bakırköy - İstanbul, Türkiye
+90 212 543 64 40
Çırpıcı Veliefendi Yolu, Merter – Osmanbey No: 49 Bakırköy - İstanbul, Türkiye
+90 212 543 64 40

Aktek Giyim, 1995 yılında Akın Tekstil, Akın Holding, Haydar Akın Holding ve Akın ailesi ortaklığı ile kurulmuştur. Şirket, hazır giyim ürünlerinin pazarlandığı, Akın Tekstil ve diğer işletme ürünlerinin satış mağazası olarak faaliyete geçmiştir.

Son kullanıcının reaksiyonlarını tespit ederek, bunu hazırlanan yeni kumaş ve konfeksiyon kreasyonlarında dikkate almak, kullanıcı memnuniyeti için çok önemli olduğundan Aktek Giyim grupta önemli bir bilgi kaynağıdır.
Ayrıca Aktek Giyim, 2006 yılının Mayıs ayından itibaren Kastamonu İli Araç ilçesin İğdir/Samatlar köyü sınırları içinde 40.000 m2 açık, 7379 m2 kapalı alan üzerinde konfeksiyon üretimine başlamıştır.


 
Kastamonu ilinin kalkınmada öncelikli yöre olması, buraya yatırım yapılmasında etkili olmuştur. Çevre il, ilçe ve köylerde işsizliği azaltarak, ekonomik katkı sağlamakta ayrıca bir gurur kaynağıdır.

Şu anda pantolon, bermuda, şort ve ceketten oluşan ürün yelpazesinin aylık 50.000 olan üretim miktarı 70.000’e çıkartılacaktır. Kalıp Çıkarma, Kesimhane, Tasnif, Atölye, Sevkiyat ve Kumaş bölümünden oluşan tesisin Son Kontrol, Ütü ve Paketleme bölümlerinin faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır.

Açılış tarihinden bu güne kadar geçen süreçte, üretim organizasyonu, personel eğitimi ve faaliyetleriyle birlikte; fazla üretim, yüksek kalite anlayışıyla hareket edilmektedir.