Empire State Building 350 fifth Ave. Suit :6405 New York NY 10118 USA
+1 212 714 06 44
Empire State Building 350 fifth Ave. Suit :6405 New York NY 10118 USA
+1 212 714 06 44
www.edpatekstil.com

Edpa Usa Inc., Amerika pazarına girmek ve Birleşik Devletlere yapılan grup ihracatını arttırmak amacı ile 1984 yılında kurulmuş ve zamanla bağımsız bir ithalat, ihracat ve tedarik şirketi olarak gelişmiştir. Mevcut hisse sahipleri Akın Holding, Akın Ailesi, İzzet Benadrete, Ahmet Bereket ve Alp Benadretedir.

Şirketin yoğunlaştığı başlıca alanlar elyaf, iplik, ham kumaş ürünleri, konfeksiyon kumaşları konfeksiyon ve ev tekstilidir.

Ham madde departmanı tedarik çalışmasını tüm dünya üzerinde yapmakta ve ürünleri esas olarak Birleşik Devletlerde ve Türkiyede pazarlamaktadır. 


Kumaş ve konfeksiyon departmanları örme dokuma ürün üzerine tedarik çalışmasını Türkiye, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Bağımsız Devletler Topluluğunda yapmaktadır. Şirketin servis verdiği müşteriler belli başlı uluslararası markalar ve Birleşik Devletlerdeki büyük perakendecilerdir.

Şirket, hem üst kalite pahalı mallarda ve hemde büyük hacimli rekabetçi pazarda uzmanlaşmıştır.

Ev tekstil departmanı dekoratif kumaş işleyicileri ile perde, havlu, döşeme ve aksesuar gibi bitmiş ürün alanında büyük müşterilere hizmet vermektedir.

Son yıllarda şirket rekabet avantajı olduğu saptamasıyla nice marketlerde yoğunlaşmıştır. Şirketin ticaret ve servis cirosu 100 milyon doların üzerindedir.